Na Seszele z „Emiratami”

Korzystając z promocji Emirates Airline, bilety na Seszele zakupiliśmy już pięć miesięcy wcześniej. Czyli została masa czasu na zaplanowanie całej podróży, czym bardzo chętnie się zajęłam, bo uwielbiam to zajęcie.

Nasze loty:
Warszawa – Dubaj (czas podróży 5 godzin 45 minut)
Dubaj – Mahé (czas podróży 4 godziny 35 minut)
z przesiadką w Dubaju trwającą 3 godziny 25 minut.
Bardzo podobnie wyglądał powrót.
Limit bagażu na osobę: rejestrowany 20 kg i podręczny 7 kg.

Emirates Airline

Z czystym sumieniem możemy polecić linię lotniczą Emirates, która ostatnio reklamuje się w telewizji jako posiadająca najlepszą ekonomiczną klasę na świecie.
W sumie.. Loty odbyły się bez opóźnień. Bagaże dotarły w całości. Siedzenia były wygodne. Rozrywka na pokładzie godna – multimedia do wyboru do koloru. Karmili nas bardzo dobrze, poili też. Oferta napojów wyskokowych nielimitowana. Obsługa bardzo miła. Czego więcej chcieć?

W drodze do Dubaju było bardzo wesoło. Głównie z tego powodu, że Polacy to jednak bardzo towarzyski naród. A na pokładzie była spora grupa rodaków.
Przycisk „Help me” był bardzo pomocny i to wiele razy. Steward, żeby zaoszczędzić na chodzeniu, przynosił od razu podwójne zestawy drinków.

W międzyczasie widoki za oknem cudne.

Dubai International Airport

Na lotnisku w Dubaju zgodnie z przewidywaniem wszystko na bogato.

Spirit of Dubai..

Olbrzymie palmy, kolorowe reklamy, krzykliwe banery, aż bije po oczach od ilości świateł i ferii barw.

Trzy godziny na lotnisku w Dubaju szybko minęły. Nie było czasu na nudę, gdy dookoła tyle ciekawych rzeczy i mieszanki narodowościowej. Oczywiście jak zwykle zwiedziliśmy Duty Free, a potem jeszcze wypiliśmy spokojnie kawę.

Trzeba też pamiętać, że lotnisko w Dubaju jest olbrzymie i potrzeba sporo czasu, aby dostać się do właściwego gate’u. Całe szczęście, że wszędzie są jeżdżące chodniki, dzięki którym można bezproblemowo przemieszczać się po terminalu i przy okazji oszczędzić nogi.

Lądowanie na Mahé

Lot z Dubaju na Seszele przebiegł również bezproblemowo. Natomiast lądowanie na wyspie Mahé odbyło się dość spektakularnie i zjawiskowo.

Możesz również polubić…

Jeśli masz ochotę, oceń lub skomentuj ten artykuł

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.