Najczęściej fotografowana plaża na świecie czyli Anse Source d’Argent

Jeśli wierzyć mediom, to Anse Source d’Argent jest najprawdopodobniej najbardziej fotografowaną plażą świata.
Plaża słynie również z tego, że była wykorzystywana w wielu znaczących sesjach zdjęciowych i filmach, między innymi w „Emanuelle”, „Robinson Crusoe” i „Castaway”, a także w reklamach Bacardi i Raffaello.
I trudno się dziwić, bo gdy doszliśmy do plaży powitały nas niesamowite granitowe głazy ciekawie wyrzeźbione przez naturę, miękki piasek, krystalicznie czysta turkusowa woda z rozległą rafą i pięknie kontrastująca soczyście zielona roślinność. Im dalej szliśmy, tym bardziej utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że miejsce jest naprawdę magiczne.

Po drodze trafiliśmy na mini-sklepiki lokalnych sprzedawców biżuterii.

Miejsce jest wyjątkowo malownicze i nie będę się tu więcej rozpisywać, bo zdjęcia mówią same za siebie…

Wielka szkoda tylko, że nie dopisała nam dzisiaj pogoda. Niebo było lekko pochmurne, a na koniec rozpadało się na dobre. Nie udało nam się zrobić powalających fotek tej uroczej plaży. Ale co tam my. Tego popołudnia dwie młode pary postanowiły na boskiej Anse Source d’Argent powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Oj, zapewne zapamiętają ten dzień do końca życia, bo porządnie nowożeńców zlało. A sesja zdjęciowa w strugach deszczu, to chyba jednak nie to, o czym marzyli…

Nie mniej jednak, potrafię sobie wyobrazić jak przecudnie musi wyglądać ta plaża w pełnym blasku słońca. Tak, to zdecydowanie jedna z najbardziej dziewiczych i malowniczych plaż na świecie. Każdy, kto wybiera się na Seszele, powinien ją odwiedzić.

Możesz również polubić…

Jeśli masz ochotę, oceń lub skomentuj ten artykuł

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.