Wioseczka Anse Volbert i urocza plaża Cote d’Or

Anse Volbert Village położona w północnej części  wyspy Praslin to maleńka miejscowość, ale ma bardzo dobrą infrastrukturę. Jest tu supermarket, kilka sklepów prowadzonych przez Hindusów oraz małe restauracyjki. Odkryliśmy też lokalną garkuchnię „take away” o wdzięcznej nazwie „Tasty Bites”, zatem widmo głodu zostało zażegnane.

Co Nigel odkrył u Hindusa?

W okolicy kręci się wielu Rastamanów, sprzedających różne towary. Poza tym często można ich zobaczyć siedzących w krzakach przy plaży, a nad nimi kłęby pewnego ziela. Z forum internetowego dowiedzieliśmy się wcześniej, że trzeba uważać na naganiaczy wycieczek na plaży, parę osób podobno straciło tu pieniądze.

Posesja Villi Rafia i Coquillage Apartments, gdzie mieszkaliśmy,  sąsiaduje z ulubionym przez rodaków 3* hotelem Berjaya Praslin Resort, przez teren którego szybko przechodziliśmy do plaży Cote d’Or. Berjaya, póki co, świeciła pustkami.

W pobliżu są punkty, gdzie można wykupić wycieczki na inne wyspy oraz wypożyczyć samochód. Jest też centrum nurkowe PADI „Octopus Diver”, a w okolicy widać sympatyczne domostwa, hotele i pensjonaty.

Mieszkańcy Anse Volbert bardzo kolorowo się ubierają.

Czas na najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsce w Anse Volbert Village czyli słynną Cote d’Or Beach. Plaża jest długa na dwa i pół kilometra, ma niesamowicie miękki i biały piasek i cudownie kontrastuje z zielenią oceanu. Jest bardzo urokliwa i niekoniecznie zatłoczona.

Opadająca palma na podpórkach to znak rozpoznawczy Cote d’Or Beach.

 

Możesz również polubić…

Jeśli masz ochotę, oceń lub skomentuj ten artykuł

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.