Wioseczka Anse Volbert i urocza plaża Cote d’Or

Anse Volbert Village położona w północnej części  wyspy Praslin to maleńka miejscowość, ale ma bardzo dobrą infrastrukturę. Jest tu supermarket, kilka sklepów prowadzonych przez Hindusów oraz małe restauracyjki. Odkryliśmy też lokalną garkuchnię „take away” o wdzięcznej nazwie „Tasty Bites”, zatem widmo głodu zostało zażegnane.

Co Nigel odkrył u Hindusa?

W okolicy kręci się wielu Rastamanów, sprzedających różne towary. Poza tym często można ich zobaczyć siedzących w krzakach przy plaży, a nad nimi kłęby pewnego ziela. Z forum internetowego dowiedzieliśmy się wcześniej, że trzeba uważać na naganiaczy wycieczek na plaży, parę osób podobno straciło tu pieniądze.

Posesja Villi Rafia i Coquillage Apartments, gdzie mieszkaliśmy,  sąsiaduje z ulubionym przez rodaków 3* hotelem Berjaya Praslin Resort, przez teren którego szybko przechodziliśmy do plaży Cote d’Or. Berjaya, póki co, świeciła pustkami.

W pobliżu są punkty, gdzie można wykupić wycieczki na inne wyspy oraz wypożyczyć samochód. Jest też centrum nurkowe PADI „Octopus Diver”, a w okolicy widać sympatyczne domostwa, hotele i pensjonaty.

Mieszkańcy Anse Volbert bardzo kolorowo się ubierają.

Czas na najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsce w Anse Volbert Village czyli słynną Cote d’Or Beach. Plaża jest długa na dwa i pół kilometra, ma niesamowicie miękki i biały piasek i cudownie kontrastuje z zielenią oceanu. Jest bardzo urokliwa i niekoniecznie zatłoczona.

Opadająca palma na podpórkach to znak rozpoznawczy Cote d’Or Beach.

 

Może Ci się również spodoba