Piękna i dzika plaża Baie Lazare

Mahé szczyci się równie ciekawymi plażami i zatoczkami, co okoliczne wyspy Praslin i La Digue.  A jest ich tu ponad sześćdziesiąt. Tych wybitnie pięknych plaż jest kilka i zdecydowanie należy do nich Baie Lazare, położona w południowo-zachodniej części wyspy. Plaża jest długa na kilometr, szeroka i doskonała do spacerowania i wypoczynku.

Interesująca jest historia plaży Baie Lazare.  W roku 1742 francuski odkrywca Lazare Picault wylądował na Mahé i zdobył wyspę dla Francji i jej imperium. Tej właśnie historycznej chwili i jej bohaterowi plaża zawdzięcza swoją dzisiejszą nazwę. Baie Lazare znana jest również jako miejsce, w którym lokalni mieszkańcy znaleźli niegdyś zakopany piracki skarb. Można go obecnie zobaczyć w Muzeum Narodowym.

Dotarcie do zatoki Baie Lazare komunikacją miejską lub samochodem nie sprawia żadnego problemu. Z centrum Victorii dojechaliśmy tam autobusem nr 5. Już sama podróż była ciekawa i dostarczyła nam wiele pięknych widoków.

 

Niedaleko plaży znajdują się dwa przystanki autobusowe. Jest też parking, kilka sklepików i restauracja La Gaulette.

Z ciekawostek można wspomnieć, że niedaleko znajduje się jeden z najdroższych hoteli na wyspie Mahé – Kempinski Seychelles Resort. Cena za nocleg zaczyna się tu od 500 euro.

Urokliwa Baie Lazare

Zatoka Baie Lazare ma kształt półksiężyca i oferuje cudowne krajobrazy. Boska lazurowa woda i opadające palmy tworzą tu niesamowitą scenerię. Delikatny jasny piasek pięknie kontrastuje z oceanem, a cały obraz dopełniają imponujące formacje granitowe. Robienie zdjęć tutaj to była prawdziwa przyjemność.

 

Ulokowaliśmy się niedaleko malowniczych skałek. Poplażowaliśmy tym razem dłużej, pomoczyliśmy się w ciepłej wodzie i posnurkowaliśmy. Spędziliśmy na Baie Lazare naprawdę cudowne popołudnie.

 

 

P.S. Plaża była kompletnie pusta!

Możesz również polubić…

Jeśli masz ochotę, oceń lub skomentuj ten artykuł

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.